انس کودکان و نوجوانان با آئین های دینی و مذهبی باعث هدایت فکری و روحی این قشر بر اساس آموزه های قرآن و عترت می شود . برنامه های مذهبی اربعین در محله ارزنان با حضور حجت الاسلام والمسلمین علیرضا خوش قامت برگزار شد.مهناز کشاورز راد با بیان این که آشنایی این قشر با وقایع محرم و صفر باعث تقویت هرچه بیشتر محبت به اهل بیت و گره زدن اندیشه و محبت آنان به خاندان عصمت و طهارت میشود .خاطر نشان کرد :ایام محرم و صفر فرصت مناسبی است تا با  اجرای برنامه های فرهنگی  مناسب ارزش های این واقعه تاریخی را به نسل های جدید منتقل کنیم.
وی ادامه داد با توجه به جنگ فرهنگی دشمنان علیه ایران اسلامی ضرورت نهادینه کردن باورها و اعتقادات دینی بر همگان آشکار است.
سپس افزود یکی از جلوه های باشکوه حرکت کاروان امام حسین (ع) حضور کودکان همراه امام و خاندان مکرم ایشان بود و این حضور شورانگیز به حرکت امام حسین (ع) رنگ و بوی خاصی بخشید.
کشاورزگفت :ما پیروان نهضت امام حسین(ع) با زنده نگه داشتن ارزش های والایی که سیدالشهدا(ع)برای آن قیام کرد ،باید پیام عاشورا را حفظ کرده و به کودکان و نوجوانان منتقل کنیم و سعی کنیم با شیوه های جذاب واقعه عاشورا و کربلا را به کودکان آموزش دهیم.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *