کودکان خانه مشق در شبی سپید به تماشای قوی سپید نشستند ‌.

 

در هفتمین روز از ماه پایانی سال کودکان خانه مشق باتفاق تعدادی از مادران به تماشای نمایش قوی سپید رفتند . در این مراسم حضور پیشکسوتان عرصه نمایش علی الخصوص جناب آقای حسن اکلیلی در کنار فرشته های خانه مشق ،شادی آنها را مضاعف نمود .
مجید اصولی عضو هیئت مدیره موسس خیریه گلهای یاس فاطمه(س) گفت : تئاتر یک بازی جمعی است و از آن جهت که تحت نظارت بزرگسالان و با برنامه و نمایشنامه ای از پیش تدوین شده اجراء می گردد می تواند نقش آموزشی و پرورشی موثرتری نسبت به بازیهای جمعی ،در رشد و ساخت شخصیت کودک ایفاء نماید .

وی گفت : شخصیتهای خلق شده برای نمایشنامه های کودک بایستی اغراق شده ،تخیلی و نامعمول باشند و با صفاتی منحصر به فرد کودک را جذب کرده ، در ذهن او ماندگار شوند .
اصولی بیان داشت : کودکان در طول نمایش به سرعت با این ویژگیها مانوس شده و ارتباط حسی برقرار می کنند ، بطوریکه از آنها الگوبرداری و تقلید می کنند . نمود این هم ذات پنداری و تقلید را می توان در واکنش های هیجانی مخاطب کودک در طول اجراء نمایش دریافت ،آنجا که قهرمان داستان به خاطر موفقیتها و شجاعتش تشویق می شود و یا شخصیت منفی و خرابکار نمایش مورد عتاب و خشم کودکان قرار می گیرد .
این عضو هیئت مدیره یکی از چشم اندازهای برنامه های خانه مشق را تشکیل گروه تئاتر از بین کودکان عنوان نمود و آرزو کرد با تشکیل این کلاس به زودی شاهد به روی صحنه رفتن تئاتر کودکان خانه مشق باشیم .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *