کودکان و نوجوانان با فرهنگ دینی و مذهبی بیمه می شوند

رییس هیئت مدیره خیریه گلهای یاس فاطمه (س) گفت :  انس کودکان و نوجوانان با آیین های دینی و مذهبی باعث هدایت فکری و روحی این قشر بر اساس آموزه های قرآن و عترت می شود . برنامه های مذهبی اربعین در محله ارزنان با حضور حجت الاسلام و المسلمین خوش قامت برگزار شد .
مهناز کشاورز راد با بیان اینکه آشنایی این قشر با وقایع محرم و صفر باعث تقویت هر چه بیشتر محبت به اهل بیت عصمت و طهارت می شود خاطر نشان کرد : ایام محرم و صفر فرصت مناسبی است تا با اجرای برنامه های فرهنگی مناسب ارزش های این واقعه تاریخی را به نسل های جدید منتقل کنیم .
وی ادامه داد : با توجه به جنگ فرهنگی دشمنان علیه ایران اسلامی ضرورت نهادینه کردن باورها و اعتقادات دینی بر همگان آشکار است .
سپس افزود : یکی از جلوه های با شکوه حرکت کاروان امام حسین (ع) حضور کودکان همراه امام و خاندان مکرم ایشان بود و این حضور شور انگیز به حرکت امام حسین (ع) رنگ و بوی خاصی بخشید .
کشاورز گفت : ما پیروان نهضت امام حسین (ع) با زنده نگهداشتن ارزشهای والایی که سید الشهدا برای آن قیام کرد . باید پیام عاشورا را حفظ کرده و به کودکان و نوجوانان منتقل کنیم و سعی کنیم با شیوه های جذاب واقعه عاشورا و کربلا را به کودکان آموزش دهیم . بنابر این در راستای اهداف آموزش آیین های دینی و معنوی موسسه خیریه گلهای یاس فاطمه (س)در واحد امور فرهنگی (ارزنان) برای کودکان خانه مشق به مناسبت اربعین حسینی مراسم سوگواری برگزار نمود . ذر این مراسم حجت الاسلام و المسلمین خوش قامت با بیانی بسیار شیوا و لطیف به بیان واقعه عاشورا پرداخت . کودکان عاشق شعر بازی و هیجان اند 
این برنامه با حضور 120 دختر و پسر اجرا شد و در پایان با صرف نهار کودکان پذیرایی شدند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *