ترویج آموزه های دینی و فرهنگ شیعه از اقدامات اساسی در جهت توانمند سازی مددجویان است ‎

مراسم سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با حضور معاون مشارکهای مردمی سازمان بهزیستی کشور . استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان در جمع پرشور خانواده بزرگ بهزیستی و کودکان خانه مشق برگزار شد .
استاندار اصفهان دکتر زرگر پور در این مراسم ترویج آموزه های دینی و فرهنگ شیعه را در بین مددجویان بهزیستی از اقدامات اساسی در جهت توانمند سازی مددجویان  بر شمرد و اظهار داشت : توسعه این فعالیتها  می تواند در شناخت بهتر نسل جوان درباره قیام امام حسین (ع) و آشنایی با سیره آن حضرت موثر باشد .
دکتر صادقی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در این مراسم ضمن تقدیر از استاندار اصفهان به سبب حضور ارزشمندش در کنار معلولین و مددجویان گفت : حضور استاندار اصفهان باعث دلجویی و دلگرمی این قشر آسیب پذیر جامعه شد . وی ادامه داد : این عمل شایسته باعث توسعه یافتگی فرهنگی و به ویزه آموزه های دینی و تربیتی در بین مددجویان و معلولین می شود .
در ادامه این مراسم امید رحمانیان عضو هیئت مدیره موسسه خیریه گلهای یاس فاطمه (س) تصرح کرد : انس کودکان و نوجوانان با آیین های دینی و مذهبی  قرآن و عترت باعث هدایت فکری و روحی این قشر آسیب پذیر می شود .
رحمانیان خاطر نشان کرد : آشنایی کودکان مناطق محروم با وقایع محرم و صفر باعث تقویت هر چه بیشتر محبت آنها به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و گره زدن اندیشه ها و تفکر آنها به این خاندان با عظمت است . وی با اشاره به اینکه ایام محرم و صفر فرصت مناسبی است تا با اجرای برنامه های فرهنگی مناسب ارزش های این واقعه تاریخی را به نسل های جدید معرفی کنیم اذعان داشت : با توجه به جنگ نرم و فرهنگی دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بر همگان ضروری است که به نهادینه کردن باورها و اعتقادات دینی بپردازند .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *