درب های بطری برای کمک

دانش آموزان مدرسه حضرت ابوالفضل(ع) شعبه یک واقع در خیابان شریعتی در یک حرکت نمادین و زیبا از دی ماه سال گذشته تا کنون بیش از هشت هزار درب بطری جمع کرده اند و به موسسه خیریه گلهای یاس فاطمه (س) هدیه داده اند تا برای دانش آموزان خانه مشق اقلام فرهنگی و … خریداری شود .
لقا شیروانی مربی بهداشت مدرسه ابوالفضل شعبه یک در گفت و گو با اصفهان زیبا گفت: از بیست و نهم دی ماه که روز هوای پاک نامیده شد همه دانش آموزان برای برنامه های این روز آماده شدند و راهکارهایی به ما دادند که چه کنیم تا هوا پاک بماند . او ادامه داد : عدم آلودگی محیط زیست یکی از موضوعات زمین پاک است تا آلودگی ها وارد زندگی ما نشود و هوای شهر تمیز و پاک بماند . شیروانی با اشاره به اینکه دانش آموزان این مدرسه در کمپین حمایت از محیط زیست پیوستند تصریح کرد : جمع آوری درب بطری های پلاستیکی با استقبال عالی دانش آموزان و خانواده های آنان روبرو شد و ما برای همه بچه ها توضیح دادیم که حتی اگر یک درب بطری پای درختی بماند آن  گیاه از بین خواهد رفت . بنابراین دانش آموزان در خیابان تولدها و جشن عروسی ها و اردوها این کار را انجام دادند . دانش آموزان یاد گرفتند داخل اتوبوس و تاکسی و در هر مکانی نباید محیط زیست را تخریب کنند . زیرا مرگ محیط زیست  مرگ انسان و نابودی گیاهان است . در ادامه این برنامه  مهناز کشاورز راد  رییس هیئت مدیره خیریه گلهای یاس فاطمه (س) در گفت و گو با اصفهان زیبا با بیان اینکه هدف ما گام نهادن در راه ایجاد جامعه ای با شهروندان بهتر و مسئول تر است  اظهار کرد : دانش آموزان باید از کودکی به محیط زیست احترام بگذارند زیرا که حفظ محیط زیست حفظ سلامتی انسان ها حیوان ها و گیاهان است . او ادامه داد : رواج مفهوم بازیافت و افزایش حساسیت و جلب توجه به وضعیت کودکان بی بضاعت در جامعه از دیگر اهداف ما در خیریه است . کشاورز راد با بیان اینکه پلاستیک ها از پر کاربرد ترین و مخرب ترین زباله های  تخریب نا پذیر هستند  اظهار کرد : این مواد به دلیل ماندگاری طولانی در طبیعت  محیط زیست را به شدت آلوده می کنند . ما فقط درب های بطری را جمع آوری می کنیم و خود بطری را تحویل نمی گیریم . درب های پلاستیکی و بطری ها ی پلاستیکی هر دو قابل بازیافت هستند اما امکان بازیافت آنها با هم به دلیل دمای ذوب متفاوت وجود ندارد .
درب های بطری ها باید از بطری جدا شوند و بعد از تفکیک و دسته بندی بازیافت شوند . با توجه به صرف هزینه و وقت برای این امر در مواردی مراکز بازیافت از بازیافتدرب ها منصرف می شوند .
علاوه بر این درب های پلاستیکی اصولا بعد از مصرف در طبیعت رها می شوند . کوچک و کم حجم هستند. و بنابراین جمع آوری  نگهداری و حمل و نقل آنها آسان تر است .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *