شوت آرزوها در جمع سپاهانی ها

سجاد  می گفت:بچه ها می دونین چیه من از بچه های تیم فقط حاج صفی را می شناسم . آخ اگه اونو از نزدیک ببینم بغلش می کنم و بالاخره به آرزوم می رسم . هیاهوی بچه ها بالا گرفت همه با هم از جایشان بلند می شدند و یکصدا فریاد میزدند .(سپاهان .سپاهان )
مهدی سرش را گذاشت رو صندلی و به احمد گفت: خیلی دلم میخواست زمین واقعی فوتبالیست ها را از نزدیک ببینم و با بازیکن های تیم سپاهان آشنا بشم. اصلا دوست داشتم در این تیم بازی کنم .
یونس یکی دیگر از آنهاست و آرزویش دیدن بازیکن های تیم سپاهان بوده است تا با آنها تمرین کند و امروز به آرزویش رسید . او دوست دارد در آینده بازیکن حرفه ای شود . یونس می گفت : در محله ارزنان یک زمین فوتبال درست کردیم و هر روز با بچه ها بازی می کنیم . از مسئولان خیریه ممنونم که گذاشتند ما به آرزوهایمان برسیم .
امیررضا می گفت : من میخواستم عبدالله ویسی را از نزدیک ببینم چون فقط او را در تلویزیون دیده بودم و الان به آرزویم رسیدم .
سید رضا بالا و پایین می پرید و می گفت : آخ جون آرزوی من برآورده شد .
محمد سعید می گفت : پارسال من آرزویم را به درخت آرزوها نوشتم و امروز به آرزویم رسیدم .
صالح و صادق ساطع دو برادر عضو کمیته جوانان خیریه می گفتند :قرار است طرحی در خیریه تدوین شود تا به محرومان در دروس کمک کنیم . ما به تبعیت از پدرمان وارد خیریه شدیم و به اعتقاد ما نوجوانان بیشتر از افراد مسن می توانند برای ترویج نیکوکاری در جامعه تلاش کنند .صادق گفت:برای کار خیر از هر دستی که بدهی از همان دست پس می گیری .
مهدی اخوان سرپرست تیم فوتبال سپاهان در گفت گو با اصفهان زیبا تصریح کرد :  هنگامی که اشک شوق . شور و نشاط بچه ها را با آن انرزی و هیجان دیدم به وجد آمدم و من در این راستا هر کاری بتوانم انجام بدهم دریغ نمی کنم .  او ادامه می دهد :من و همسرم همیشه بدنبال این بوده ایم که به هر صورتی شده به کودکان محروم کمک کنیم .این کار در عمل سخت ترین کارهاست و من بر دست و پای افرادی که به کودکان بی سرپرست کمک می کنند بوسه می زنم و تقاضا می کنم همه خیرین در این زمینه وارد شوند و از نزدیک آنها را ببینند  با گفتن  کاری درست نمی شود . آنها به محبت نیاز دارند .  به گفته او  ما کشور بی بضاعتی نیستیم و اگر خیرین به کودکان محروم کمک نکنند آسیبهای اجتماعی بیشتر می شود . من با برگزاری مراسم سوگواری و هیئت مخالف نیستم  اما متولیان شهر بدانند ثواب نیکوکاری از برگزاری اینگونه مراسم بیشتر است و امیدوارم هر کسی در هر لباسی در هر گوشه از مملکت به این نوجوانان بی سرپرست کمک میکند خداوند او را از بلیات و آسیب ها محفوظ بدارد  .
اما محرم نوید کیا کاپیتان پر افتخار تیم سپاهان که از کودکان منطقه محروم بوده است و سالها رنج و درد آنها را از نزدیک دیده و لمس کرده  در گفت و گو با اصفهان زیبا بیان می کند : هر انسانی که عمل نیکوکارانه انجام می دهد بیشترین سود دهی آن برای خودش است و به یک لذت درونی می رسد و اعتماد به نفسش بیشتر می شود .در کشور ایران همه مردم تا جایی که می توانند این کارها را انجام می دهند و این عمل مربوط به قشر خاصی نیست . ما ایرانی ها ذاتا دوست دارم به همنوعانمان کمک کنیم .   او در ادامه بیان کرد : من با لمس کردن این نوجوانان و دیدن اشک شوق در چشمان آنها لذت مضاعفی دریافت کردم و چون خودم بچه پایین شهر هستم و در فقر اقتصادی بزرگ شده ام خیلی خوب این بچه ها را درک می کنم  وبه همین دلیل خیلی خوب با آنها ارتباط برقرار می کنم و برایم سخت نیست چون تصور می کنم که انگار خودم هستم که سالها پیش هم سن و سال اینها بودم و دلم  می خواست که یک فوتبالیست ملی را از نزدیک ببینم . اما من متاسفانه به دلیل شرایط شغلی آنقدر که شایسته است نمی توانم به آنها کمک کنم و این از کم لطفی من است .
در ادامه امید رحمانیان عضو هیئت مدیره خیریه گلهای یاس فاطمه (س) اظهار می کند : این خیریه در واحد فرهنگی خانه مشق به کودکان کمک می کند و اردوهای متعددی  در این زمینه برگزار کرده است . در سال گذشته در جشنی بنام ضیافت آرزوها  هر کدام از بچه ها آرزوهای خودشان را نوشتند و بر درختی آویزان کردند . خیرین تصمیم گرفتند تا آرزوهای آنان را برآورده کنند . یکی از آرزوهای آنان این بود که اعضائ تیم سپاهان را از نزدیک ببینند  و امروز این آرزو محقق شد .
به گفته او  ورزش علاوه بر رشد شخصیت به شکل موثری در تحول اجتماعی شخصیت و شایستگی های اجتماعی فرد اثر دارد .  رحمانیان  معتقد است تفوت های فرهنگی در اجتماعی شدن می تواند در نوع نگرش نسبت به ورزش مثل تعاون  رقابت  موفقیت و پیروزی  نیز مشاهده شود . کودکان و نوجوانانی که فرصت می یابند در میادین ورزشی استعدادها  توانایی ها   و مهارتهای خود را به نمایش بگذارند و در رابطه با مشکلات آنی داخل میدان از خود ابتکار و خلاقیت نشان دهند  محیط و شرایط مناسب تری از نظر تربیتی پیش رو خواهند داشت .
 در ادامه وحید عمانی  مسول کمیته جوانان نیکوکار  خیریه گلهای یاس فاطمه (س) با بیان اینکه در مدت همکاری مدام دو ساله با این خیریه به نتایج مطلوبی دست یافتم . برگزاری جشنها  و مراسم ها با همکاری کمیته جوانان انجام می شود و خیرین دلسوزانه خدمت رسانی می کنند . او با اشاره به اینکه اعضای کمیته  جوان بیش از هشتاد نفر در مقاطع مختلف سنی هستند  بیان کرد : یکی از مهمترین نیازهای ما نیروی داوطلب مردمی بوده است .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *