وقتی سررسیدها دفتر مشق می شوند

بار دیگر صفحات مجازی در راستای اهداف خیر کار ساز شد . (وقتی سررسیدها دفتر مشق می شوند .موسسه خیریه گلهای یاس فاطمه (س)با هدف حمایت از کودکان بد سرپرست و یاری ایشان در راستای ارتقائ وضعیت تحصیلی اقدام به تاسیس خانه مشق کرده و در این محل به کودکان کمکهای تحصیلی می کند .
امید رحمانیان عضو هیئت مدیره خیریه که مسئول راه اندازی این کمپین بوده است در این باره گفت :با توجه به این که در این منطقه گاها به دلیل کاستی های فرهنگی و یا بیسوادی والدین کودکان در یادگیری دروس خود با مشکلاتی مواجه هستند اقدام به راه اندازی خانه مشق  نموده ایم .به این ترتیب که بعد از ظهر ها برای کودکان و دانش آموزان این منطقه کلاسهای تقویتی .ریاضی . علوم . املائ  و … برگزار کرده ایم و این کلاسها توسط مربیان خیر اداره می شود .
وی افزود :در حال حاضر مجموعا 120 کودک تحت حمایت این خیریه هستند که از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را شامل می شوند و با همت  معلم یارهایمان به ایشان خدمت رسانی می کنیم . به عنوان مثال با همکاری های انجام شده با شورای کتاب طرح (با من بخوان) در راستای صحیح خوانی و روان خوانی کودکان را برگزار نموده ایم . البته به فعالیتهای گسترده تری نیاز است که سعی شده در قالب کمپین های مختلف به این مهم دست یابیم . رحمانیان در خصوص ایده دفتر مشق شدن سررسیدها اظهار کرد : پیش از این و در ابتدای مهر ماه یک بسته لوازم التحریر شامل چند دفتر و برخی اقلام مورد نیاز یک دانش آموز تدارک دیده و اهدا کرده بودیم که در طول یک سال تحصیلی ممکن است به چندین دفتر برای نوشتن دروس مختلف نیاز باشد از سویی در جایی خوانده بودم که برای تهیه 1000 کیلو گرم کاغذ باید 15 اصله درخت سبز را قطع کرد و ضمن اینکه می خواستیم فعالیتمان در راستای اقتصاد مقاومتی باشد به ذهنمان رسید به جای خرید دفتر از سررسیدهای بی شماری که در تمام منازل موجود بوده و بلا استفاده مانده است استفاده نماییم . بهر حال این سررسیدها قبلا تهیه و تولید شده و اکنون می توان از آن استفاده بهینه کرد . پس دست بکار راه اندازی کمپین (سررسیدها دفتر مشق می شوند )شدیم
وی اشاره کرد : باید عنوان کنم این روزها علیرغم مضرات شبکه های مجازی که عنوان می شود در امر کمپین اوضاع متفاوت بوده و شبکه های مجازی کمک بزرگو مثبتی به این مسئله کرده اند .
ما نیز از این استفاده مثبت  بی بهره نبوده ایم و کمپین دفتر مشق در مدت زمانی کوتاه با استقبال گسترده ای روبرو شد .

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *