بازدید از نمایشگاه کتاب اصفهان

ترویج کتابخوانی میان کودکان و نوجوانان ، به معنای تلاش برای علاقه مند کردن آنها به مطالعه و ایجاد عادت به مطالعه  به عنوان یک برنامه روزانه است توسعه و ترویج کتابخوانی از موضوع ها و دغدغه های بزرگ کشور های در حال توسعه است . ترویج کتابخوانی موضوعی چند وجهی است و شامل سطح خرد و کلان است .  

اگر از سطح کلان به آن نگاه کنیم راهبردی ملی و نیازمند توجه و برنامه ریزی برای حلقه های گوناگون کتاب و و کتابخوانی است . اگر از سطح خرد به کلان حرکت کنیم ، باید کتابخوانی را از خانواده شروع کرد ، زیرا بنیادهای عادی به مطالعه در خرد سالی و نخست در خانواده شکل می گیرد . کتاب امن ترین پناهگاه کودک و نوجوان است . اهمیت کتاب وقتی روشن تر که می شود که بدانیم اگر عشق به مطالعه از کودکی در انسان پدید نیاید و مطالعه به یک نیاز معنوی در زندگی اوتبدیل نشود ، ذهن او در جوانی تهی خواهد بود . کتاب کهن ترین وسیله ارتباط معنوی بشر که به رغم ظهور و گسترش رسانه های پیشرفته و مدرن ، هنوز هم وسیله ای موثر ، جذاب و جایگزین ناپذیر است . نقش برجسته ، والا ، حساس و سازنده کتاب در تکامل فردی و اجتماعی ، ناشی از گستردگی روح ارزشی دانش و بینش و اهمیت فرهنگ مکتوب در تاریخ بشری است . در دهکده جهانی امروز که عرصه جنگ افکار و اندیشه هاست باید با استفاده از فرهنگ از اندیشه های خود محافظت کنیم . در همین ارتباط می توان به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که می فرمایند : نویسندگانو مترجمان و فراهم آورندگان کتاب ، اینان کاری با ارزش و پاداشی بزرگ در کنار مسوولین سنگین دارند . کتاب برای کودکان حاشیه نشین« خانه مشق  »   یک دریچه است . دریچه ای که از دنیایی که سختی هایش ، کودکی اورا تحت تاثیر قرار داده اند ، به دنیایی پر از رنگ و آرامش و احساسات جدید می شود . کتاب به کودکان خانه مشق فرصت لمس آنچه را می دهد که از او گرفته اند . مسو ولین خانه مشق در دومین روز بر پایی نمایشگاه کتاب دست در دست کودکان منطقه زینبیه به نمایشگاه کتاب رفتند .   

 b-6 b-4 b-3 
کودکان در میان کتاب چر خیدند ، خندیدند و از غرفه ای به غرفه دیگر رفتند و با پولی که در اختیار آنها قرار گرفته بود کتاب خریدند . شادی آنها وصف ناشدنی بود آن هنگام که کتاب مورد علاقه شان را خریده بودند . ای کاش تمام کودکان شهر من شاد باشند

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *