کودکان نیکوکار خیریه گل های یاس فاطمه (س) به شیرخوارگاه نرجس رفتند

در روز میلاد حضرت مهدی (عج)

کودکان نیکوکار خیریه گل های یاس فاطمه (س) به شیرخوارگاه نرجس رفتند

در تقدس دست های کوچک کودکان نیکوکار خیریه گل های یاس فاطمه (س) عشق و مهرورزی هوایداست. آن هایی که فروش نقاشی هایشان در بازارچه های متوالی خیریه برای نوزادان و نونهالان شیر خوارگاه نرجس هدیه خریدند.

در دل های کودکان نیکوکار آسمانی است آبی به وسعت بیکرانگی دشت های عطوفت و مهرورزی کودکان خیر الفبای مهرورزی را در کلاس عشق و محبت آموختند تا درس ایثار و نیکوکاری را به دیگران یاد دهند و بی تکلف شور بیافرینند و نیکوکاری را در جامعه ترویج دهند.

کوکان خیر اصفهانی با اهدا هدیه و کمک به کودکان نیازمند فرهنگ نیکوکاری را برای دیگر کودکان ترویج دادند. معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان با بیان این که تعدادی از رفتار ها در جامعه باید به تدریج به یک فرهنگ و ارزش تبدیل شود گفت : ارزش ها یکی از مولفه های فرهنگی ما است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: کودکان به دلیل این که از همدلی بالایی برخوردارند و به لحاظ عاطفی سریع تر   تحت تاثیر قرار می گیرند و این رفتارها در آن ها نهادینه و موثر واقع شده است.

عضو هیات مدیره موسسه خیریه گل های یاس فاطمه (س) گفت: فرزندان هر خوبی و بدی را ابتدا از اولین خاستگاه تربیتی که خانواده است، می آموزند. پرورش روح گذشت و ایثار در فرزندان یکی از تدابیر تربیتی مهم است که اثراتی بسیار فراوانی در ابعاد متفاوت در زندگی حال و آینده کودک امروز و بزرگسال آینده دارد.

امید رحمانیان افزود : والدین از دیدن روحیه گذشت فرزندانشان لذت خواهند برد زیرا این فرزند محصول پرورش صحیح و رفتار های پسندیده خودشان بوده است. نهادینه شدن روحیه بخشش و فداکاری باعث می شود اندیشه کمک رسانی در اولویت ارزشمندی های اخلاقی فرزند واقع شود.

رحمانیان به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: خدا رحمت کند پدری را که فرزند شما را در راه نیکوکاری یاری دهد.

وی تصریح کرد: کودکان برای آموزش سخاوتمند بودن به کودک والدین می توانند از همان دوران کودکی سعی کنند ارزش های زندگی جمعی را به فرزندانشان بیاموزند و به آن ها یادآور شوند که هیچ کس نمی تواند به تنهایی زندگی کند.

هنگامی که فردی در انجام کار های خیر و نوع دوستانه پیش قدم می شود نه تنها خود را تواناتر و داناتر از قبل می یابد بلکه موجب پرورش حس عزت نفس و ارزشمندی در خود می شود.

رحمانیان در پایان گفت : اگر کودک شاهد رفتار های سخاوتمندانه والدینش باشد بدیهی است که یاد می گیرد خود نیز از آن چه دارد ببخشد . کودکان خیر موسسه خیریه گل های یاس فاطمه (س) مبلغ 300هزار تومان برای شیرخوارگاه هدیه خریدند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *